czwartek, 27 marca 2008

Jak bardzo szczegółowy musi być porządek obrad zgromadzenia wspólników?

W zaproszeniu musisz podać przynajmniej następujące informacje:
1) dzień i godzinę obrad,
2) miejsce zgromadzenia,
3) szczegółowy porządek obrad (w przypadku zamierzonej zmiany umowy spółki należy wskazać istotne elementy treści proponowanych zmian).

Porządek obrad musi być tak ustalony, aby wspólnicy wiedzieli, co będzie przedmiotem obrad i jakie uchwały mają być podjęte (istotne elementy tych uchwał), tak by wspólnicy byli poinformowani, na jaki temat będą obradować i podejmować decyzje (jak stwierdził w jednym z wyroków Sąd Apelacyjny w Warszawie, sygn. akt VI ACa 729/06). Porządek nie może być przy tym nazbyt szczegółowy, gdyż mogłoby to sparaliżować prace zgromadzenia i wystarczyłaby drobna zmiana do zakwestionowania uchwał (jako nieobjętych porządkiem obrad).
Sąd apelacyjny stwierdził także, że na zaproszeniu wystarczył podpis samego prezesa zarządu, ponieważ wymóg złożenia podpisu przez wszystkich członków zarządu istnieje, tylko jeśli jakiś przepis wprost tego wymaga – co w tym przypadku nie występuje.

-------------------------------REKLAMA-------------------------------

Ustrzeż się błędów w prowadzeniu spółki z o.o. !
Pełne i wyczerpujące tego typu porady znajdziesz w publikacji Doradca prezesa spółki z o.o. Dzięki nim unikniesz błędów, które mogą kosztować Cię majątek.

Zamów poradnik na 14-dniowy bezpłatny okres zapoznawczy. Najlepiej zrób to jeszcze dzisiaj! Kiedy już będziesz miał go w ręku, zastanów się w spokoju.


Brak komentarzy:

FACEBOOK