czwartek, 14 sierpnia 2008

Dlaczego zawsze trzeba pamiętać o wyznaczeniu rozprawy?

W postępowaniu gospodarczym sąd może wydać wyrok na posiedzeniu niejawnym (a więc pod nieobecność stron), gdy po złożeniu przez strony pism procesowych i dokumentów uzna, że przeprowadzenie rozprawy nie jest konieczne (art. 479(17) § 1 kpc). Wydanie wyroku na posiedzeniu niejawnym nie jest jednak możliwe, jeżeli jedna ze stron w pierwszym piśmie procesowym złożyła wniosek o przeprowadzenie rozprawy (art. 479(17) § 2 kpc). Jeśli zatem zostaniesz pozwany, to pamiętaj, żeby taki wniosek złożyć, gdyż dzięki temu, że dojdzie do rozprawy, będziesz mógł przedstawić swoje argumenty. Sąd będzie musiał uwzględnić Twój wniosek i rozprawę przeprowadzić.

Jeśli chcesz wiedzieć, na jakie inne kwestie musisz zwrócić uwagę, tak by nie przegrać procesu, to polecam Ci artykuł poświęcony tej kwestii, który publikujemy w najbliższej aktualizacji Poradnika „Doradca Prezesa spółki z o.o.”.

-------------------------------REKLAMA-------------------------------

Ustrzeż się błędów w prowadzeniu spółki z o.o. !
Pełne i wyczerpujące tego typu porady znajdziesz w publikacji Doradca prezesa spółki z o.o. Dzięki nim unikniesz błędów, które mogą kosztować Cię majątek.

Zamów poradnik na 14-dniowy bezpłatny okres zapoznawczy. Najlepiej zrób to jeszcze dzisiaj! Kiedy już będziesz miał go w ręku, zastanów się w spokoju.


Brak komentarzy:

FACEBOOK